Пульмонологія

 

Пульмонологія – розділ медицини, спеціалізацією якого є вивчення симптоматики, діагностика та лікування органів дихання при захворюваннях різної етіології. Захворювання легенів та бронхів можуть мати неприємні наслідки, аж до зменшення терміну життя хворого. Згідно зі статистикою, частка пульмонологічних захворювань становить 45-50% від загальної кількості всіх недуг людини. Тому, при появі симптомів захворювання, необхідно якнайшвидше звернутися до лікаря – пульмонолога, у компетенції якого захворювання органів дихання – це легені, плевра, гортань, трахея, бронхи.

 

У медичному центрі «Еввіва» прийом проводять лікарі-пульмонологи вищої кваліфікації, які мають успішний досвід у лікуванні бронхолегеневих захворювань. Високий професійний рівень наших фахівців забезпечує високу діагностичну якість досліджень та результатів лікування органів дихання.

  

Симптоми, з якими звертаються до пульмонолога МЦ «Еввіва»:

 Кашель

 

Кашель — захисна реакція, спрямовану видалення з дихальних шляхів пилу, сторонніх частинок, бронхіальної слизу.
Захворювання, що супроводжуються кашлем, небезпечні тим, що розпочавшись із запалення верхніх дихальних шляхів, перетворюється на легені, але це може мати небезпечні наслідки.

 

  Кашель курця


Виникає вранці і припиняється відхаркуванням в'язкого мокротиння. Такий кашель свідчить про розвиток хронічного бронхіту курця, який згодом ускладнюється емфіземою легень та дихальною недостатністю.

  Задишка у спокої при хворобах легень


Задишка у спокої при хворобах легень часто свідчить про розвиток емфіземи легень і, отже, зменшення обсягу вдиху.
Якщо задишка з'явилася раптово, вона може бути ознакою великої пневмонії (запалення легенів) або тяжкого порушення серцевої діяльності.

Задишка із утрудненням видиху


Задишка із утрудненням видиху може стати першим симптомом таких хвороб, як бронхіальна астма, обструктивний бронхіт та деякі інші.

  

Симптоми бронхіальної астми

Сверблячка очей, чхання, вазомоторні реакції з боку слизової оболонки носа, приступоподібний кашель, головний біль, відчуття нестачі повітря, здавлювання в грудях, експіраторна задишка. З появою цих симптомів необхідна консультація пульмонолога.

  

Субфебрильна температура, озноб, відсутність апетиту, спрага.

 

Найбільш поширені захворювання, з якими звертаються до пульмонолога МЦ «Еввіва»

 

Бронхіальна астма.

Алергічний бронхолегеневий аспергільоз.

Обструктивне апное сну.

Дихальна недостатність.

Гострий бронхіт.

Пневмонія (запалення легенів).

Інтерстиціальні хвороби легень.

ХОЗЛ.

Хронічний бронхіт.

Хронічний кашель.

Хропіння.

Ідіопатичний легеневий фіброз.

Рак легенів.

Бронхоектази.

 Емфізема легень.

Саркоїдоз.